Zmarł ks. Stanisław Jurczuk – wieloletni Członek Kapituły Konkursu Lodołamacze

Zmarł ks. Stanisław Jurczuk – wieloletni Członek Kapituły Konkursu Lodołamacze

W sobotę zmarł śp. ks. Stanisław Jurczuk – prezes Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, członek Narodowej Rady Rozwoju. Przez wiele lat był Członkiem Kapituły Konkursu Lodołamacze.

Ksiądz Stanisław Jurczuk od 1990 r. był duszpasterzem niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, a od 1995 r. prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Pełnił także funkcję dyrektora Domu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Milanówku.

Współtworzył pieszą pielgrzymkę osób niepełnosprawnych z Warszawy na Jasną Górę. Był twórcą programu kompleksowej rehabilitacji od najwcześniejszego dzieciństwa do późnej starości.

Za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych w 2015 roku otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy zaproszenie do Narodowej Rady Rozwoju. Otrzymał też wiele nagród i odznaczeń.

Dla nas był nie tylko duszpasterzem i współpracownikiem, z którym realizowaliśmy wiele projektów – był przede wszystkim przyjacielem i nieocenionym wzorem, jak na co dzień pomagać drugiemu człowiekowi.

Pogrzeb śp. Księdza Stanisława, z uwagi na okoliczność stanu pandemii, będzie miał formę prywatną. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w Milanówku, a ciało Zmarłego spocznie na miejscowym cmentarzu parafialnym.Facebook
LinkedIn
Skip to content