Ważne zmiany dla pracodawców – Sygnaliści w firmach – bezpłatny webinar 07.06.2024

Ważne zmiany dla pracodawców – Sygnaliści w firmach – bezpłatny webinar 07.06.2024

Ważne zmiany dla pracodawców – Sygnaliści w firmach – bezpłatny webinar 07.06.2024

Ważne!

W czwartek 23 maja br. Sejm przyjął ustawę o ochronie sygnalistów. Teraz ustawa trafi do Senatu, a następnie do Prezydenta. Oznacza to, że czas na jej wdrożenie z dużym prawdopodobieństwem przypadnie na okres wakacyjny. Ustawa w aktualnym brzmieniu przewiduje krótki, zaledwie 3-miesięczny termin wejścia w życie, zatem czasu na ustalenie procedury zgłoszeń wewnętrznych, wybór podmiotów upoważnionych do przyjmowania zgłoszeń i ich rozpatrywania, czy utworzenie wewnętrznych kanałów zgłoszeń, będzie niewiele. Procedury te muszą wdrożyć podmioty z sektora publicznego, instytucji finansowych oraz przedsiębiorstwa, które zatrudniają powyżej 50 pracowników.

Aby przygotować się do nadchodzących zmian, POPON przy współpracy z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Toruniu, dla Członków i firm współpracujących z POPON przygotował webinar z tego zakresu.

 

Zapraszamy bezpłatne szkolenie on-line
Piątek 07.06.2024 r. godz. 10:00 

Sygnaliści – wszystko co musisz wiedzieć.
Jak wdrożyć i poczuć, że ma to sens?

 

Podczas szkolenia poruszone będą między innymi następujące kwestie:

  1. Wprowadzenie – ile czasu pozostało do wdrożenia sygnalistów?
  2. Kim jest sygnalista?
  3. Przedmiot zgłoszeń
  4. Kto będzie miał obowiązek przyjmować zgłoszenia wewnętrzne?
  5. Procedura zgłoszeń wewnętrznych
  6. Kanały komunikacji
  7. Ochrona danych osobowych
  8. Działania następcze – czyli jak postępować ze zgłoszeniem
  9. Ochrona sygnalisty
  10. Podsumowanie – jakie korzyści mogą płynąć z właściwego wdrożenia sygnalistów?

 

Prowadzące:

Karolina Misiak – radczyni prawna w Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Toruniu.
Praktykę zawodu rozpoczęła już w czasie studiów w Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. Zajmowała się w szczególności prawem i procedurą cywilną oraz odzyskiwaniem należności. Obecnie zajmuje się przede wszystkim sprawami z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego i ochrony danych osobowych, a także prowadzeniem postępowań sądowych. Swoją wiedzę poszerza w ramach uczestnictwa w szkoleniach i konferencjach z zakresu ochrony danych osobowych, nowoczesnych technologii oraz ochrony sygnalistów. Jest autorką artykułów oraz alertów prawnych na łamach bloga I l@w it+ RODO oraz Labor-atorium Prawa Pracy, a także w miesięczniku „Pracownik Samorządowy”.

Marta Trzeciak – radczyni prawna w Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Toruniu. Z Kancelarią Ostrowski i Wspólnicy związana od 2013 roku. Zajmuje się prawem pracy, prawem ubezpieczeń społecznych oraz prawem podatkowym. Jest autorką artykułów na blogu Labor-atorium Prawa Pracy, a także w miesięczniku „Pracownik Samorządowy” oraz dwutygodniku „Wspólnota”. Udziela też wypowiedzi eksperckich na portalu Prawo.pl, Rzeczpospolita.pl, czy pulsHR.pl. Prowadzi szkolenia – zarówno wewnętrzne, jak i dostępne dla szerszej publiczności – w ostatnim czasie m.in. w zakresie ochrony sygnalistów, Polskiego ładu, zatrudniania cudzoziemców, czy ostatnich dużych zmian Kodeksu pracy – tzw. work-life balance. Od 2021 r. regularnie występuje jako prelegent na Kujawsko-Pomorskim Forum HR, koncentrując się w szczególności na tematyce ochrony sygnalistów.

Miejsce: Szkolenie online, w formie webinarium, na platformie clickmeeting – aby móc skorzystać ze  szkolenia wystarczy smartfon lub komputer z dostępem do internetu. Udział w szkoleniu nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, konieczne jest jedynie stabilne łącze internetowe. Podczas transmisji uczestnicy widzą wykładowcę, prezentacje oraz mają dostęp do czatu, na którym mogą zadawać pytania

 

Zgłoszenie proszę przesyłać mailem na adres:
 organizacja@popon.pl

Z uwagi na państwa komfort ilość osób uczestnicząca w webinarium jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zgłoszenia czekamy do 05.06.2024 r. do godz. 12:00

Formularz zgłoszenia-bezpłatny webinar

Kontakt w sprawie szkolenia:
Joanna Jersz tel. 508 113 203Facebook
LinkedIn
Skip to content